World of Warcraft: Cataclysm

Autor: gripen (inelapro@gmail.com), Téma: pc hry shop
Vydáno dne 21. 11. 2010 (3250 přečtení)
Jedná se o online hru a ke hraní je nutné platit měsíční poplatky kreditní kartou nebo předplacenou kartou. Ke hraní datadisku je nutné vlastnit základní hru World of Warcraft. Pak vám už nebude nic bránit v tom, abyste se celou svou hráčskou osobností ponořili do hry a zažili spoustu nových a neotřelých dobrodružství.

Ze samotné pláně živlů, Deepholmu, se na svět řítí nové nebezpečí v čele se zkaženou dračí bytostí Deathwingem, který dlouho spřádal pikle a olizoval si rány po své poslední bitvě proti obyvatelům Azerothu. 

Už brzy se vrátí a tentokrát s sebou přinese spoušť, jakou svět World of Warcraft nepamatuje: válku živlů, rozběsněný vír Maelstrom i příchod nových, z popela vystanuvších a jindy velmi nepravděpodobných hrdinů. Východní království i Kalimdor se promění k nepoznání a to s sebou přinese i spoustu nových dobrodružství. Aby bylo jasno, tyhle změny se ve světě World of Warcraft odehrají nezávisle na tom, jestli si datadisk pořídíte nebo ne. S jeho vydáním se Azeroth otřese a už nikdy se nepodíváte do starého Kalimdoru nebo Východního království v té podobě, v jaké je znáte teď. Nové questy, rasy i vyšší úroveň si ale samozřejmě užijete jen po koupi přídavku. Cataclysm do hry vnese dvě nové rasy: prokleté vlkodlaky Worgeny, kteří se přidají na stranu lidské Aliance, k Orkům pak přibudou užiteční goblinové. Azerothem se ale nyní budete moci toulat jako kněží z rasy lidských trpaslíků Gnomů nebo coby válečníci Blood Elfů. Přídavek také posune nejvyšší dosažitelnou úroveň už na číslo osmdesát pět, což odemkne nové schopnosti, talenty i dosud netušené způsoby, jak si vylepšit postavu.

Hlavní rysy:
- Maximální úroveň se zvedá o pět levelů, na 85. 
- Namísto nového kontinentu dodělané, předělané staré zóny.
- Příslib více raidování než ve stávajícím datadisku. 
- Nové kombinace ras a povolání: což takhle tauren priest, troll druid či dwarf shaman?
- Na starých kontinentech půjde létat.
- Nová sekundární profese archaeologa, odkrývání cenných artefaktů.
- Nová PvP zóna podobná Wintergraspu, hodnocení úspěchů hráčů na bitevních polích a ostrov Tol Barad s daily PvP úkoly. 
- Guildovní achievementy a levlování.

Minimální konfigurace:
Windows XP, Vista[32bit], Win 7, paměť 1024MB RAM, grafická karta s 128MB RAM (NVIDIA® GeForce® FX / ATI Radeon™ 9500 ), 25.00GB volno na disku, DVDROM, Intel Pentium 4 1.3 GHz nebo AMD Athlon XP 1500, vyžaduje originální hru World of Warcraft + předchozí 2 datadisky (The Burning Crusade / Wrath of the Lich King)!

Cena: 849 Kč *cena platná k datumu vydání článku

World of Warcraft: Cataclysm si můžete objednat na funstore.cz

 

 

 

Další screenshoty najdete na eurogamer

Zdroj: funstore.cz, eurogamer.cz